Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinə yeni sədr seçilib...
Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin (AQC) hesabat-seçki yığıncağı keçirilib. “Excelsior Hotel”də baş tutan konfransda AQC sədri Nüsrət İbrahimovun hesabat məruzəsi dinlənilib.
Daha sonra Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin (AQC) sədri, İdarə Heyəti və Nəzarət Təftiş Komissiyasının yeni tərkibi müəyyənləşib. Sədrlik uğrunda iki namizəd mübaribə aparıb. Vüqar Oruc 57 konfrans nümayəndəsindən 34-nün, Nüsrət İbrahimov isə 23-nün səsini qazanıb. Beləlkilə, Vüqar Oruc Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin (AQC) sədri seçilib.Ramil Osmanlı, Fərid Rüstəmov, Elnur Əsədov, Nahid Həsənov, Pərviz Qulami, Zamin Hüseynov, Vüqar Oruc, Nüsrət İbrahimov və Xaliq Qurbanov AQC İdarə Heyətinin üzvləri, Vasif Məmmədli, Tural Bağırov və Cabir Əzizov Nəzarət Təftiş Komissiyasının üzvləri seçiliblər.
Xatırladaq ki, Vüqar Oruc 2011-ci ildən qiymətləndirmə sahəsində çalışır. Ölkəmizin aparıcı qiymətləndirmə şirkətlərindən olan “Vecon Consultıng” şirkətinin təsisçisi və direktorudur. Son konfransa qədər Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin sədr müavini və qurumun İdarə Heyətinin üzvü olub.

A new chairman was elected to the Azerbaijan Society of...
The report-election meeting of the Azerbaijan Appraisal Society (AQC) was held. At the conference held at the "Excelsior Hotel", the report of the chairman of the AQC, Nusrat Ibrahimov, was heard.
Later, the new composition of the Chairman of the Azerbaijan Society of Appraisers, the Board of Directors and the Control Inspection Commission was determined. Two candidates fought for the chairmanship. Vugar Oruj won the votes of 34 out of 57 conference representatives, and Nusrat Ibrahimov won 23 votes. Thus, Vugar Oruj was elected the chairman of the Azerbaijan Society of Appraisers (AQC). Ramil Osmanli, Farid Rustamov, Elnur Asadov, Nahid Hasanov, Parviz Gulami, Zamin Huseynov, Vugar Oruj, Nusrat Ibrahimov and Khaliq Gurbanov are members of the AQC Board of Directors, Vasif Mammadli, Tural Bagirov and Members of Jabir Azizov Control Inspection Commission were elected.
It should be noted that Vugar Oruj has been working in the field of evaluation since 2011. He is the founder and director of Vecon Consulting, one of the leading assessment companies of our country. Until the last conference, he was the vice-chairman of the Azerbaijan Society of Appraisers and a member of the Board of Management of the institution.