AQC rəsmiləri QHT Agentliyi və AKİA rəhbəri ilə görüşüb..
Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin icraçı direktoru Aygün Əliyeva və Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin (AQC) sədri Vüqar Oruc arasında görüş olub. Görüşdə hər iki qurumun rəhbər şəxsləri iştirak ediblər.
AQC sədri cəmiyyətin may ayında keçirilən konfransı barədə məlumat verərək bildirib ki, hesabat-seçki yığıncağında vacib qərarlar qəbul olunub. Cəmiyyətin dövlət qurumları, assosiativ təşkilatlar, qeyri-hökumət təşkilatları və mətbuat orqanları ilə əlaqələrini genişləndirmək niyyətində olduğunu bəyan edən V.Oruc Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyi ilə əməkdaşlığın gələcək əhəmiyyətindən danışıb.
Agentliyin icraçı direktoru Aygün Əliyeva rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyət istiqamətləri barədə AQC rəsmilərini məlumatlandırıb. Qeyd edib ki, vətəndaş cəmiyyəti insitutlarının fəaliyyəti dövlət rəhbərliyinin elan etdiyi prioritet istiqamətlərdən biridir. Azərbaycanda son illər Cənab Prezident İlham Əliyev tərəfindən həyata keçirilən kompleks islahatlardan bəhs edən icraçı direktor söyləyib ki, bu islahatlar vətəndaş cəmiyyəti insitutlarının qarşısında geniş imkanlar açıb.
AQC sədri Vuqar Oruc dövlətlə ictimaiyyət arasında şəffaf və sağlam mühitin formalaşdırılması istiqamətində qeyri-hökumət təşkilatlarının rolunun artırılmasını zəruri adlandıraraq, rəhbəri olduğu qurumun da hər zaman dəstək nümayiş etdirməyə hazır olduğunu vurğulayıb. Görüşdə həmçinin Agentliyin departament rəhbəri Elnur Bağırlı, AQC-nin İdarə Heyətinin üzvləri Fərid Rüstəmov və Pərviz Qulami çıxış ediblər.
Sonda Agentlik və AQC arasında əməkdaşlıq imkanlarının artırılmasını təmin edəcək İşçi Qrupu yaradılıb. Hər iki tərəfdən rəsmi şəxslərin cəlb olunduğu qrupa Agentlik və AQC arasında gələcək fəaliyyət istiqamətlərini özündə ehtiva edəcək sənədin hazırlanması tapşırılıb.
Daha sonra Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin (AQC) sədri Vüqar Oruc və AQC rəsmiləri ilə Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Aqrar Kredit və İnkişaf Agentliyinin (AKİA) rəhbərliyi arasında görüş baş tutub.
Görüşdə tərəflərin öz səlahiyyətləri çərçivəsində fəaliyyət sahələrinə uyğun olaraq qarşılıqlı və faydalı əməkdaşlıq, həmçinin müvafiq istiqamətlər üzrə koordinasiyalı fəaliyyət imkanları müzakirə edilib.
Aqrar Kredit və İnkişaf Agentliyinin sədri Seymur Mövlayev və Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin sədri Vuqar Oruc başda olmaqla, görüş iştirakçıları mövcud əlaqələrin daha daha da inkişaf etdirilməsi və işgüzar görüşlərin davamlı olması qərara alıblar. Gələcək fəaliyyət istiqamətləri ilə bağlı geniş fikir mübadiləsi aparılıb. Görüşdə həmçinin AQC-nin İdarə Heyətinin üzvləri Ramil Osmanlı, Fərid Rüstəmov və Pərviz Qulami çıxış ediblər.

AQC officials met with the head of the QHT Agency and AKIA...
A meeting was held between Aygun Aliyeva, executive director of the State Support Agency for Non-Governmental Organizations of the Republic of Azerbaijan, and Vugar Oruj, chairman of the Azerbaijan Society of Appraisers. The leaders of both institutions participated in the meeting.
The chairman of the AQC informed about the society's meeting held in May and said that important decisions were made at the report-election meeting. Declaring that the society intends to expand its relations with state institutions, associative organizations, non-governmental organizations and press bodies, V. Oruj spoke about the future importance of cooperation with the State Support Agency for Non-Governmental Organizations.
The executive director of the agency, Aygun Aliyeva, informed the AQC officials about the activities of the agency headed by her. He noted that the activity of civil society institutes is one of the priority directions announced by the state administration. Talking about the complex reforms implemented by Mr. President Ilham Aliyev in Azerbaijan in recent years, the executive director said that these reforms have opened wide opportunities for civil society institutes.
AQC Chairman Vugar Oruj called it necessary to increase the role of non-governmental organizations in the direction of forming a transparent and healthy environment between the state and the public, and emphasized that the institution he heads is always ready to show support. Elnur Bagirli, head of the Agency's department, Farid Rustamov and Parviz Gholami, members of the Board of Directors of AQC, also spoke at the meeting.
In the end, a Working Group was created to ensure the increase of cooperation opportunities between the Agency and the AQC. The group, which includes officials from both sides, has been tasked with preparing a document that will include future directions of action between the Agency and the AQC.
Later, a meeting was held between the chairman of the Azerbaijan Appraisal Society (AQC) Vugar Oruj and the officials of the AQC and the management of the Agrarian Credit and Development Agency (AKIA) under the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan.
At the meeting, mutual and beneficial cooperation, as well as opportunities for coordinated action in relevant directions, were discussed in accordance with the areas of activity of the parties within their powers.
The participants of the meeting, headed by Seymur Movlayev, chairman of the Agrarian Credit and Development Agency, and Vugar Oruj, chairman of the Azerbaijan Appraisal Society, decided to further develop existing relations and continue business meetings. A broad exchange of views on future directions of action was held. Ramil Osmanli, Farid Rustamov and Parviz Gulami, members of the Board of Directors of AQC, also spoke at the meeting.