Azərbaycan qiymətləndiriciləri Ankara Universiteti ilə...
Türkiyənin Ankara Universiteti və Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyəti (AQC) arasında Əməkdaşlıq Memorandumunun imzalanması barədə razılıq əldə edilib.
İmzalanma mərasimi noyabr ayında Türkiyənin paytaxtında keçiriləcək Türk Dövlətləri Qiymətləndiricilər Birliyinin toplantısı çərçivəsində baş tutacaq.
Bakıda səfərdə olan Ankara Universitetinin Tətbiqi elmlər fakültəsinin dekanı, Türkiyə Qiymətləndirmə Mütəxəssisləri Birliyinin sədr müavini, professor Harun Tanrıvermiş və Türkiyənin tanınmış inşaat mühəndisi, professor Mustafa Tombul AQC-nin sədri, Türk Dövlətləri Qiymətləndiricilər Birliyinin vitse-prezidenti Vüqar Orucla görüşüblər.
Professor Harun Tanrıvermiş, türk dövlətləri qiymətləndiriciləri arasında yüksək əməkdaşlıq səviyyəsindən məmnunluğunu ifadə edib.
V.Oruc Azərbaycan və Türkiyə, habelə türk dövlətləri qiymətləndiriciləri arasında əməkdaşlığın keyfiyyətcə yeni mərhələyə yüksəldiyini söyləyib. AQC sədri bildirib ki, qurumun noyabr ayında Ankarada keçiriləcək toplantısında vacib qərarların qəbulu nəzərdə tutulur.
Bakıdakı universitetlərdən birində əmlak və qiymətləndirmə mütəxəssislərinin ixtisaslaşacağı fakültənin təsis olunmasının zəruriliyindən bəhs edən V.Oruc bu istiqamətdə ali təhsil müəssisələri ilə danışıqlar aparıldığını qonaqların diqqətinə çatdırıb. Görüş əsnasında Ankara Universitetinin Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin Təlim, tədris və sertifikatlaşdırma Departamenti ilə birlikdə onlayn və canlı kursların təşkil etməsi barədə razılıq əldə olunub.

The Azerbaijan Society of Appraisers (ASA) is preparing for its end-of-year event. Another valuation company has been accepted into the ranks of the organization.
This was reported by Vugar Oruc, Chairman of ASA and President of the Union of Appraisers of Turkic States.
According to him, the valuation company “PRENOTA” LLC has already been admitted as a member of ASA. Currently, the applications of two more companies are being reviewed, and once the relevant bodies of the organization provide a positive assessment, their applications will be put up for discussion.
Vugar Oruc stated that ASA has begun preparations for the event dedicated to the year’s results. Along with this, active work is being carried out within the framework of the organization’s restructuring and rebranding, including updating internal guidelines and recommendations, as well as improving the work of the departments following new appointments.
It should be noted that the Azerbaijan Society of Appraisers is a professional association of appraisers. The organization was established in 1998, officially registered in 1999, and serves as a public union that protects the rights of appraisers in the country and facilitates cooperation between local appraisers and international organizations.