AQC qiymətləndiriciləri sınağa çəkir - Sertifikasiya imtahanı...
Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyəti (AQC) “Daşınmaz əmlakın növləri üzrə” növbəti sertifikatlaşdırma kurslarına başlayıb.
FED.az xəbər verir ki, daşınmaz əmlakın qiymətləndirilməsi üzrə 20 iyul -04 avqust tarixlərində  «Demirchi Tower»də (Dəmirçi Plaza) keçirilən kurslar AQC-nin sədri,  “Vecon Consulting” qiymətləndirmə şirkətinin direktoru Vüqar Oruc,  UNEC müəllimləri, dosentlər: İbrahim Quliyev və  Qəhrəman Bayramov tərəfindən keçirilir.
Maliyyə və bank sektorundan, qiymətləndirmə şirkətlərindən 31 iştirakçının qatıldığı təlimlərin yekununda sertifikatlar təmin ediləcək.
Təlimin mövzuları daşınmaz əmlakın qiymətləndirilməsi  metodologiyası və  standartlarını əhatə edir. Mövzular aşağıdakılardır:
I.        Daşınmaz əmlakın qiymətləndirilməsinin  elmi-nəzəri əsasları və   prinsipləri-Daşınmaz əmlak bazarı, onun formalaşması amilləri, funksiyaları və inkişaf meylləri
II.        Daşınmaz əmlak bazar, onun formalaşması amilləri, funksiyaları və inkişaf meyilləri
III.       Kənd təsərrüfatına yararlı torpaq sahələrinin qiymətləndirilməsi
IV.       Sənaye, tikinti və infrastruktur layihələrin reallaşdırılması məqsədilə istifadə edilən torpaq sahələrinin qiymətləndirilməsi

AQC tests evaluators - Certification exam will be...
Azerbaijan Society of Appraisers (AQC) has started the next certification courses "On types of real estate".
FED.az informs that the real estate valuation courses held in Demirchi Tower (Demirchi Plaza) from July 20 to August 4 were held by Vugar Oruj, the chairman of AQC, director of the Vecon Consulting valuation company, UNEC teachers, associate professors: Ibrahim Guliyev. and hosted by Kahraman Bayramov.
Certificates will be provided at the end of the training, attended by 31 participants from the financial and banking sector and evaluation companies.
The topics of the training include real estate valuation methodology and standards. The topics are as follows:
I. Scientific-theoretical bases and principles of real estate valuation - Real estate market, its formation factors, functions and development trends
II. Real estate market, its formation factors, functions and development trends
III. Evaluation of agricultural land plots
IV. Evaluation of land plots used for the purpose of realization of industrial, construction and infrastructure projects