AQC-nin rəhbər heyətinə təyinatlar olub..
Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin (AQC) ötən həftə baş tutan hesabat-seçki konfransında seçilmiş İdarə Heyətinin ilk iclası keçirilib.
Qurumun İctimaiyyətlə Əlaqələr Departametindən verilən məlumata görə, iclası giriş sözü ilə açan AQC sədri Vüqar Oruc konfransın nəticələri və görüləcək işlərlə bağlı məruzə ilə çıxış edib.
Daha sonra cəmiyyətin rəhbər strukturları formalaşdırılıb. AQC sədri Vüqar Orucun sərəncamı ilə Ramil Osmanlı, Zamin Hüseynov və Fərid Rüstəmov cəmiyyətin sədr müavinləri, Elnur Əsədov Təşkilat, Pərviz Qulami İctimaiyyətlə Əlaqələr, Şükür Hüseynov Hüquq və qiymətləndirmə standartları, İbrahim Quliyev Təlim, tədris və sertifikatlaşdırma departamentlərinin, Rəşad Əliyev isə Ekspertiza Mərkəzinin rəhbərləri vəzifələrinə irəli çəkilib.
Eyni zamanda qurumun sabiq sədri Nüsrət İbrahimov sədrin müşaviri təyin olunub. İclasda AQC-nin gələcək fəaliyyət istiqamətləri ilə bağlı müzakirələr aparılıb və müvafiq qərarlar qəbul olunub. AQC sədri Vüqar Oruc Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin strateji fəaliyyət planın hazırlanacağını və növbəti iclaslarda müzakirəyə çıxarılacağını diqqətə çatdırıb.

Appointments were made to the management team of...
The first meeting of the Board of Directors elected at the report-election conference of the Azerbaijan Appraisal Society (AQC) held last week was held.
According to the information provided by the Public Relations Department of the institution, Vugar Oruj, chairman of the AGC, who opened the meeting with his opening speech, gave a report on the results of the conference and the work to be done.
Later, the governing structures of the society were formed. By the order of the chairman of AQC Vugar Oruj, Ramil Osmanli, Zamin Huseynov and Farid Rustamov were appointed as the vice-chairmen of the society, Elnur Asadov as the head of the organization, Parviz Gholami as the head of the public relations, Shukur Huseynov as the head of the legal and assessment standards, Ibrahim Guliyev as the head of the training, teaching and certification department, and Rashad Aliyev as the head of the Expertise Center. moved forward.
At the same time, the former chairman of the institution, Nusrat Ibrahimov, was appointed adviser to the chairman. At the meeting, discussions were held on the future activities of the AQC and relevant decisions were made. Vugar Oruj, chairman of the AQC, drew attention to the fact that the strategic action plan of the Azerbaijan Society of Appraisers will be prepared and discussed at the next meetings.